1000
Odporúčame

Bremen - M´gladbach

01.10.2022 18:30

V sobotnom večernom zápase nemeckej Bundesligy privíta nováčik z Brém doteraz úspešný M´gladbach a potrebuje vylepšiť svoju domácu bilanciu.

Werderu by podľa všetkého najradšej hrával všetky zápasy iba vonku, kde doteraz v štyroch dueloch neprehral a priviezol 8 bodov. Na vlastnom štadióne však bodoval iba v premiérovom predstavení so Stuttgartom (16.) 2:2 a aj to odvrátil prehru v 5. minúte nadstaveného času. Potom nestačil na Frankfurt (7.) 3:4 a naposledy ani na Augsburg (11.) 0:1. Tieto výsledky pripomínajú predvlaňajšiu sezónu, kedy sa s elitou rozlúčili, ale aj vlani v 2. lige získali viac bodov vonku ako doma. Stále im bude chýbať Bittencourt.

Hosťom vstup do sezóny vyšiel a v tabuľke figurujú na 6. mieste iba s trojbodovou stratou na druhý Dortmund. Jedinú doterajšiu prehru si pripísali na svojom trávniku s Mainzom (8.) 0:1 napriek veľkej prevahe. V troch súbojoch vonku trikrát remizovali a posledná dva body v súbojoch s favorizovanými Bayernom (5.) 1:1 aj Freiburgom (3.) 0:0. Pred reprezentačnou prestávkou dokázali doma jednoznačne porazil Leipzig (12.) 3:0 a nálada ani nemôže byť zlá. Horšie že sa zranil Doucoré a spolu s Itakurom, Neuhausom a Pleom budú iba divákmi.

Vo vzájomných zápasoch prehral M´gladbach naposledy pred takmer 7-mi rokmi a naposledy sa vonku tešili z víťazstva 4:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na opatrný dvojtip 02, prípadne dvojitú šancu 2-2.