1.01
1000

Brazília - Uruguaj

15.10.2021 02:30

Šláger 12. kola kvalifikácie na MS v Južnej Amerike sa odohrá v Brazílii. Uruguaj nepríde po vysokej prehre v Argentíne v najlepšej nálade.

Brazílski futbalisti si koledovali o stratu prvých bodov v kvalifikácii na MS 2022 už vo Venezuele (3:1), kde prehrávali až do 70. minúty a víťazstvo zariadili až v úplnom závere. V Kolumbii (0:0) už prišli o prvé dva body, ale predviedli opäť fantastickú obranu, ktorá v 11-ich dueloch inkasovala iba trikrát. V zostave chýba zranený Casemiro a po zápase v Kolumbii sa k nemu pridá aj Militao. Za neho je však Thiago Silva skvelou alternatívou.

Hostia v poslednom zápase utŕžili debakel v Argentíne (0:3) a tým prerušili svoju 6-zápasovú kvalifikačnú sériu bez porážky. Počas nej však vyhrali iba dva domáce súboje s Bolíviou (4:2) aj Ekvádorom (0:1) a pritom vonku hrali iba dvakrát. Remízy s Venezuelou (0:0) či Peru (1:1) ich však rozhodne nepotešili. Tréner Tabarez ani nemá veľa alternatív na veľké rošády v základnej zostave, ale rozhodne sa do nej vráti po treste Bentancur.

V posledných siedmich vzájomných zápasoch sa Brazília presadila pomýlila iba raz a to práve v kvalifikácii na MS 2018 doma pri remíze 2:2. Favorit bude mať prevahu a stávkujúcim radíme vsadiť na počet rohov 2.tímu v 1. polčase -1,5.