1.01
1000

Boston - Washington

4.3.2021

Washington sa po štyroch víťazstvách za sebou vyhupol na čelo Východnej divízie a sériu sa pokúsi natiahnuť. Bostonu to naopak momentálne vôbec nejde.

„Medveďom“ úplne odišla forma. Z posledných siedmich duelov vyhrali iba dvakrát, doma s Philadelphiou (7:3) a na ľade NY Rangers (4:1). Okrem tohu uhrali už len bod v poslednom zápase na vlastnom štadióne práve s Washingtonom po prehre 1:2 po nájazdoch. Duel im však nevyšiel, keď ťahali za kratší koniec aj v streleckej aktivite (19:28) a jediný gól dal hráč minulého mesiaca Pastrňák. Druhé zápas s rovnakými súpermi im vychádzajú pravidelne lepšie a na to sa musia opäť spoliehať. Okrem obrancov Millera s Lauzonom bude chýbať aj Coyle.

„Capitals“ sa opäť dostávajú do pohody a z posledných šiestich zápasov prehrali jediný doma s Pittsburghom (2:3p) aj to až po predĺžení. Toho o dva dni neskôr  porazili 5:2 a nasledovali tri víťazstvá vonku. Dvakrát s New Jersey (5:2, 3:2) a naposledy v Bostone (2:1p). Výborne zachytal Vaněček, ktorý kryl 27 striel a v nájazdoch „vygumoval“ také hviezdy ako DeBruska, Pastrňáka aj Marchanda. Hráčom sa vyhýbajú zranenia aj Covid a to sa na ich výsledkoch aj odzrkadľuje.

Vlani vyhral Boston len jediný vzájomný zápas zo štyroch a v tomto ročníku z troch duelov vyhral tiež iba jeden. V ďalších dvoch však získal vždy bod za prehry po predĺžení resp. nájazdoch. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov, že ich padne menej ako 6.