1.01
1000

Boston – Philadelphia

31.7.2020

Oba tímy čaká prvý ostrý zápas po vyše štvormesačnej vynútenej prestávke. Spolu s Washingtonom a Tampou Bay budú bojovať v skupine o nasadenie do play-off.

Najväčšie šance spomedzi tejto štvorice sa dávajú práve Chárovmu Bostonu, ktorý získal Prezidentskú trofej za víťazstvo v predčasne ukončenej základnej časti. Ako mu ale bude dariť po tak dlhej pauze, je otázne. V štvrtkovom prípravnom dueli totiž prehrali s Columbusom pomerne prekvapujúco 1:4.

Naopak, „letci“ zdolali Pittsburgh 3:2 po predĺžení a sú tak lepšie naladení. Philadelphiu môže ale veľmi mrzieť, že sa sezóna prerušila, pretože mala v tom čase naozaj výbornú formu. Tréner Vigneault však verí, že sa do podobnej pohody dokážu opäť vrátiť.

Zápasy v spomínanej skupine najlepších štyroch tímov konferencie zrejme nebudú mať ešte taký náboj a budú slúžiť skôr ako dobrá príprava pred tým pravým play-off, ktoré začne o niekoľko dní.

V tejto sezóne vyhrala Philadelphia 2 z 3 duelov proti Bostonu. Oba však až po nájazdoch. V oboch prípadoch ale dokázala skórovať v 1. tretine a keď k tomu prirátame fakt, že Boston dostal v príprave od Columbusu v prvej časti hneď tri góly, tak tipujeme, že minimálne jeden presný zásah si pripíšu aj „letci“.