1.01
1000

Birmingham - Blackburn

31.01.2023 20:45

V 1/16-finále FA Cupu sme videli mnohé remízy a môžeme sa tak tešiť na ďalšiu porciu zápasov. Nečakane skorá odveta nás čaká už dnes (31.1.) na pôde Birminghamu.

Birmingham si to rozdal s Blackburnom, ktorý doma nedokázal poraziť tím, ktorý hrá v rovnakej lige a je na tom výsledkovo o poznanie horšie. Na pôde Blackburnu sme videli zaujímavý duel, ktorý bol gólovo bohatý (2:2). Domáci mali viac z hry, no hostia si takisto vypracovali solídny počet šancí. Do stretnutia vstúpili expresne rýchlym gólom z tretej minúty. Na ten druhý si potom počkali do tretej minúty nadstaveného času v druhom dejstve. V lige má pritom Birmingham najhoršiu formu, veď v posledných piatich dueloch nezískal ani bod (skóre 4:13), Blackburn ich však nezískal oveľa viac. Na konte má štyri body (skóre 4:9). Celkovo je ale piaty, Birmingham už spadol na 19.priečku.

Birmingham kolo dozadu postúpil cez trápiaci sa treťoligový Forest Green. Aj posledné výsledky v lige ukazujú, že rola jedného z outsiderov pred sezónou nebola náhoda. V závere sezóny budú mať pravdepodobne čo robiť, aby sa v druhej najvyššej lige udržali. Blackburn zas prešiel cez Norwich, ktorý porazili vonku najtesnejším rozdielom (0:1), aj keď súper bol ofenzívne jasne lepší.

Vzájomné zápasy týchto dvoch bývajú gólovo bohaté. V ostatných piatich prípadoch platilo, že vždy padli aspoň tri góly. Dokopy sme ich videli 21 a teda 4.2 na zápas. Iste, dlhodobo takýto priemer nebude. No aj posledné výsledky týchto tímov ukazujú, že by sme mohli opäť vidieť viac gólov. Náš tip: Viac ako 2.5 (počet gólov).