1000

Betis – Ferencváros

25.11.2021 18:45

V Európskej lige skupiny G privíta druhý Betis štvrtý Ferencváros. Španielske mužstvo bojuje o postup, Maďari už to majú jasne: skončia poslední.

Betis pred reprezentačnou prestávkou prehral tri zápasy bez streleného góla. Cez víkend zastavil pád, vyhral v Elche 3:0 a vrátil sa v La Lige do bojov o najvyššie priečke. Betis je doma silný, v aktuálnej sezóne nestačil iba na Real Madrid a na mestského rivala FC. Darí sa mu aj na európskej scéne, z posledných dvanástich duelov prehral tiež iba dva. Betis máva dobré vstupy do zápasov, až v šiestich z posledných ôsmich duelov skóroval už v prvom polčase. Zaujímavé je aj to, že v posledných troch dueloch EL mal vylúčeného hráča. Ak Betis zdolá Ferencváros a Celtic nevyhrá v Leverkusene, po zápase budú Španieli oslavovať postup zo skupiny. Domácim budú chýbať Camarasa, Fekir a Sabaly.

Ferencváros je jediným tímom v Európskej lige, ktorý v štyroch dueloch nezískal ani jeden bod. Navyše v skupinovej fáze vonku vyhral iba dva zápasy z posledných 25-ich dueloch. Za toto obdobie sedemkrát nastúpil proti španielskym klubom s bilanciou tri remízy a štyri prehry. Ak nastúpil na Pyrenejskom polostrove, tak prehral všetky tri stretnutia.

Futbalisti Fradi cestovali do Seville bojovne naladení. Síce vedia, že postúpiť zo skupiny už nemôžu, no chcú bodovať. Sú optimisti, keďže v domácej lige sa vrátili k víťazstvám. V posledných dvoch kolách zdolali silné tímy Kisvárdy a Fehérváru a to bez inkasovaného gólu. Celkovo už 427 neinkasovali. Nenastúpi zranený Siger.

Arbitrom stretnutia bude Francúz Buquet. Ten v minulosti pískal duel Ferencvárosu a Kispestu, maďarské tímy prehrali bez streleného gólu.