1.01
1000

Benfica - Bayern

20.10.2021 21:00

Dva najlepšie tímy skupiny E Ligy majstrov si to rozdajú o čelo tabuľky v Lisabone. Obidvaja ešte neinkasovali, ale to sa môže zmeniť na oboch stranách.

Domáci sa po neobhájení ligové titulu museli prebojovať do skupinovej fázy Ligy majstrov cez kvalifikáciu, kde porazila Sp.Moskva (2:0v, 2:0d) a aj holandský Eindhoven (2:1d, 0:0v). V prvých dvoch dueloch priviezla bod z trávniku Dyn.Kyjev (0:0) a doma nečakane deklasovala Barcelonu (3:0). V domácej súťaži naposledy nečakane prehrala na svojom štadióne s Portimonense (5.) 0:1 a prišla o prvé body v sezóne. Teraz ju čaká náročné obdobie a po tomto zápase odohrá 4 súboje vonku za sebou vrátane odvety s Bayernom. Naposledy sa zranil Gil Dias, no aj jeho náhradník V. Lazaro má podobný osud a hrať nebude ani Seferovic.

Mníchovčania prídu v skvelej nálade. Po reprezentačnej prestávke cestovali na trávnik druhého Leverkusenu (5:1) a za 37 minút mu nadelili neuveriteľných 5 gólov. Toľko gólov dali aj Dyn.Kyjevu (5:0) v druhom vystúpení LM, keď v tom prvom vyhrali v Barcelone (3:0) tiež rozdielom triedy. K tomu majú až neuveriteľnú sériu 19-ich zápasov v Lige majstrov vonku bez porážky a z toho až 15 víťazstiev. Smolu má Davies, ktorý sa v nedeľu zranil a pravdepodobne si nezahrá pre chorobu ani Goretzka. Naopak k dispozícii je konečne Coman.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli v skupinovej fáze pred tromi rokmi a Bayern si po víťazstve 2:0 vonku v odvete schuti zastrieľal (5:1). Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +3.