1000
Odporúčame

Bayern - Plzeň

04.10.2022 18:45

Na českého majstra z Plzne čaká v Lige majstrov dvojzápas proti ďalšiemu jasnému favoritovi a na trávnik Bayernu príde s cieľom vyhnúť sa debaklu.

Mníchovčania pred reprezentačnou prestávkou nečakane zakopli v derby v Augsburgu (10.) 0:1, ale cez víkend to svojim fanúšikom vynahradili na vlastnom trávniku s Leverkusenom (17.) 4:0. Lepšie výkony ako v Bundeslige predviedli v Lige majstrov, kde vyhrali dvakrát zhodne 2:0 vonku s Interom Milano (2:0) aj doma s Barcelonou (2:0). Do tretice by nemali zaváhať, aj keď sa cez víkend objavili dva pozitívne prípady s COVID 19 a Kimmich s Müllerom budú absentovať. Rovnako si nezahrajú zranení Coman a L. Hernandez.

Český majster dosiahol veľký úspech postupom do skupinovej fázy Ligy majstrov a každý zápas je pre neho výzvou. Na úvod utŕžil debakel v Barcelone (1:5) a ani v druhom vystúpení doma s Interom Milano (0:2) veľa šancí nemal. Po šiestich víťazných dueloch v českej lige stratil druhýkrát body v sezóne po remíze vonku s Bohemiansom (4.) 1:1. Oslabením bude neúčasť Buchu, ktorý má trest za červenú kartu.

Vo vzájomných zápasoch si to rozdali v Lige majstrov pred 9-mi rokmi a Bayern vyhrala doma 5:0 aj vonku 1:0. Plzeň sa bude musieť brániť a začiatok by mohla vydržať. Stávkujúcim radíme vsadiť na remízu po 15-ich minútach.