1.01
1000

Bayern – Leipzig

4.12.2020

V sobotu podvečer sa v Mníchove odohrá šláger nemeckej Bundesligy. Stretnú sa v ňom prvé dva tímy aktuálnej tabuľky. Hostia však musia myslieť na rozhodujúci zápas Ligy majstrov s Manch.Utd.

Domácich víťazná šnúra sa prerušila po reprezentačnej prestávke, keď na vlastnom štadióne remizovali s Bremenom (11.) 1:1. Vzápätí porazili doma v LM Salzburg (3:1) a v lige nezaváhali v Stuttgarte (10.) 3:1. V utorok dal tréner Flick šancu náhradníkom predviesť sa v Lige majstrov na trávniku Atl.Madrid (1:1) a ani „B“ mužstvo neprehralo. Oddýchnuté hviezdy sa tak dnes môžu naplno zamerať na priamy súboj o čelo tabuľky. Chýbať bude iba zranený Kimmich.

Hostia strácajú na Bayern iba 2 body, ale tentoraz si veľmi nepolepšia. V stredu „utrpeli“ víťazstvo na trávniku tureckého Basaksehiru (4:3), keď neudržali dvojgólový náskok 2:0 aj 3:1 a rozhodujúci gól dali až 92. minúte. Po dvoch dňoch voľna ich čaká súboj o čelo tabuľky a už v utorok rozhodujúci zápas Ligy majstrov doma s Manchesterom United. Takáto záťaž by bola veľa aj na podstatne širšie kádre akým má Leipzig. Tréner Nagelsmann sa tak bude musieť rozhodnúť, či neušetriť sily na LM. K dlhodobo zraneným Laimerovi, Klostermannovi aj Hartmanovi pribudol mladík Henrichs a otázny je štart Kampla.

Vo vzájomných zápasoch sa vlani zrodili dva nerozhodné výsledky. Stávkujúcim radíme vsadiť na víťazstvo favorita aj s handicapom 0:1.