1.01
1000

Barty A. - Keys M.

27.01.2022 09:30

Svetová jednotka Ashleigh Bartyová si o premiérové finále na domácom Australian Open zahrá s Američankou Madison Keyosovou (51.), ktorá na prvom grandslame roka nastúpi zhodne na druhé semifinále.

Bartyová je v tejto sezóne vo skvelej forme, keď vyhrala všetkých doterajších deväť zápasov, ovládla prvý turnaj v Adelaide a zatiaľ súperky valcuje aj na Australian Open, kde ešte nestratila ani jeden set a prišla iba o jednu hru pri svojom servise. Celkovo vyhrala už osemnásť setov v rade a túto sériu sa pokúsi predĺžiť na jubilejných dvadsať. Žreb mala zatiaľ celkom prijateľný, keď nečelila ani jednej hráčke z top 20, ale aj tak jej výkony nemožno znižovať. Na ceste za svojim tretím grandslamovým titulom a prvým na Australian Open je favoritkou číslo jedna, ale je možné, že Keysová bude doteraz nej najťažšou súperkou.

Zdá sa, že Keysová úspešne reštartovala kariéru a už v úvode sezóny vyhrala rovnaký počet zápasov ako za celý prechádzajúci rok. Jej bilancia v tomto roku je 11-1, pričom ovládla druhé podujatie v Adelaide a pri druhom postupe do semifinále Australian Open stratila jediný set. Američanka vyhrala už desať zápasov v rade, čo sa jej na hlavnom okruhu ešte nikto nepodarilo a aj preto sa môže svojej najbližšej súperke postaviť sebavedomo a po US Open 2017 zabojovať o svoje druhé grandslamové finále. Keysová mala na turnaji podstatne náročnejšie súperky ako Bartyová, pričom domov poslala svetovú šestku Badosovú a vo štvrťfinále aj uťahanú štvorku Krejčíkovú.

Bartyová vedie vo vzájomných súbojoch 2:1, pričom tentokrát môže zaznamenať tretiu výhru nad Keysovou v rade. Môžeme sa zrejme tešiť na výborný tenis v podaní dvoch hráčok, ktoré majú skvelú formu, ale väčšie šance na úspech bude mať svetová jednotka, ktorá je favoritkou a mohla by zmazať aj handicap okolo -4,5 gamu.