1000

Barcelona - Real Madrid

24.10.2021 16:15

Tradičné El Clasico môže mať v nedeľu rôznu príchuť. Barcelona v ňom už trikrát nevyhrala a v prípade ďalšieho neúspechu môže prísť o trénera.

Domáci sa po dvoch prehrách dokázali počas reprezentačnej prestávky ako tak spamätať a zaknihovali prvýkrát v sezóne 2 domáce víťazstvá za sebou. Najskôr v La Lige porazili Valenciu (10.) 3:1 a v týždni v Lige majstrov aj Dy.Kyjev (1:0). Za celý zápas však mierila medzi 3 žrde iba trikrát a to nie je najlepšia vizitka. Tri body sa však počítajú a v tomto súboji majú dokonca šancu preskočiť svojho súpera v tabuľke, ale musia ho poraziť. To sa im už štyrikrát nepodarilo a tentoraz budú hrať aj za trénera Koemana. Dembelé, Braithwaite, Araujo, Pedri a ani J. Alba pri tom nebudú.

Hostia po parádnych výkonoch aj výsledkoch zaváhali pred reprezentačnou prestávkou hneď trikrát za sebou. Po domácej remíze s Villarrealom (14.) 0:0 si vyrobili blamáž domácou prehrou v Lige majstrov s moldavským Sheriff Tiraspol (1:2) a o 5 dní neskôr nezvládli ani ligový súboj na trávniku Espanyolu (11.) 1:2. Po reprezentačnej prestávke odohrali iba zápas v Lige majstrov a vysokým víťazstvom na trávniku Š.Donecka (5:0) dali zabudnúť na predchádzajúce neúspechy. V Barcelone môžu tretíkrát v histórii vyhrať dva súboje za sebou a štvrtýkrát poraziť svojho súpera v rade. Prídu bez Ceballosa aj Balea, no otázniky visia aj nad účasťou Isca, Joviča, Hazarda dokonca aj Benzemu, ktorý vynechal piatkový tréning.

Vo vzájomných zápasoch sa Real už trikrát za sebou tešil z víťazstva. Vlani sa k tomu v oboch dueloch presadili obidva tímy. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +2,5.