Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

AZ Alkmaar - Gil Vicente

18.08.2022 21:00
pic

Alkmaar od druhej účasti v skupine Konferenčnej ligy delí už len jeden súper, ktorým je portugalské Gil Vicente.


AZ vstúpil do aktuálnej sezóny oveľa lepšie ako do tej minulej, keď v Konferenčnej lige už stihol vyradiť Tuzlu aj Dundee United a v Eredivisie vyhral oba zápasy. Z piatich duelov novej sezóny vyhral štyri a aktuálne ťahá sériu troch výhier. V 3. predkole KL síce v úvodnom zápase prehral na ihrisku Dundee 0:1, ale doma s týmto súperom spravil krátky proces, keď mu nastrieľal až sedem gólov. V generálke na tento súboj dokázal AZ vyhrať 3:2 na ihrisku Sparty Rotterdam a formu má hlavne útočník Pavlidis, ktorý si v šiestich zápasoch novej sezóny pripísal na svoje konto päť gólov a štyri asistencie.

Gil Vicente si trošku prekvapujúco vybojovalo miestenku do Konferenčnej lige a v 3. predkole vyradilo Rigu, keď po remíze 1:1 na ihrisku súpera, vyhralo doma vysoko 4:0. V lige však po výhre 1:0 nad Pacosom Ferreira, v ostatnom kole po jedinej zmene v zostave nestačili hostia na Aroucu (0:1). Portugalský klub sa v tejto sezóne bude musieť zaobísť bez jedného zo svojich najlepších hráčov, keď krídelník Lino prestúpil do Atletica Madrid. Mužstvo sa však posilnilo takmer na každom poste a túži si zahrať skupinu Konferenčnej ligy.

Zostavy oboch tímov by sa od predchádzajúcich duelov príliš líšiť nemali a favoritom na postup je Alkmaar, ktorý sa bude snažiť zužitkovať väčšie skúsenosti z pohárovej Európy. Úloha to však napokon môže byť náročnejšia ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. AZ však doma pôjde po víťazstve a mal by ho aj dosiahnuť.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky