Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

AZ Alkmaar - Apollon Limassol

06.10.2022 21:00
pic

Alkmaar v úvode sezóny stále nepoľavuje a darí sa mu na všetkých frontoch, čo bude chcieť potvrdiť aj v Konferenčnej lige proti Apollonu Limassol.

AZ v rámci skupiny Konferenčnej ligy ešte nikdy neprehral, keď v minulej sezóne svoju skupinu vyhral s bilanciou 4-2-0 a v tomto ročníku vyhral prvé dva súboje, keď najprv v Košiciach zdolal 1:0 Dnipro a doma rozdielom triedy 4:1 Vaduz. Jeho skvelá forma sa prejavuje aj v Eredivisie, kde ako jediný ešte neprehral a cez víkend vyhral 4:1 v Groningene. Využil tak zaváhania Ajaxu, PSV aj Feyenoordu a dostal sa do čela súťaže. O tom, že mužstvo disponuje veľmi slušnou kvalitou sa presvedčil aj úradujúci majster z Amsterdamu, ktorý pred reprezentačnou prestávkou viedol v Alkmaare 1:0, ale napokon prehral 1:2. Jedinú prehru v tejto sezóne AZ zaknihovali v rámci predkôl Konferenčnej ligy, keď prehral na ihrisku Dundee 0:1, ale v odvete súperovi nadelili sedmičku. Okrem toho stále platí, že Alkmaar v Konferenčnej ligy doma ešte nezaváhal. Domácim sa darí aj napriek absencii elitného útočníka Pavlidisa a zo zostavy vypadol aj Martins Indi, ktorý podstúpil operáciu a príde aj o účasť na MS v Katare. Naopak doliečil sa Karlsson, ktorý už je v plnej záťaži.

Apollon po šestnástich rokoch získal domáci titul, ale v predkolách európskych pohárov sa mu nedarilo, keď v Lige majstrov nestačil na Maccabi Haifa a nepozrel sa ani do skupiny Európskej ligy, z ktorej ho vyhnal po dvoch vyrovnaných zápasoch Olympiakos. Najlepší vstup nemali hostia ani do skupiny Konferenčnej ligy, keď v prvom súboji iba remizovali 0:0 s Vaduzom a doma podľahli Dnipru 1:3. V lige síce v piatich zápasoch nenašli premožiteľa (3-2-0), ale Európa je trošku inde a hlavne rozbehnutý Alkmaar by mal byť nad sily cyperského majstra. Limassolu by mali v tomto súboji chýbať dvaja francúzski legionári Dabo a Diguiny.

Alkmaar je v tomto súboji jasným favoritom a ja očakávam jeho výhru a minimálne dva presné zásahy na jeho konte. 

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.