1.01
1000

Auger Aliassime F. - Pospisil V.

27.10.2020

Prvé kolo na turnaji vo Viedni nám ponúkne aj kanadský súboj medzi dvadsaťročným mladíkom Felixom Auger-Aliassimeom (21.) a o desať rokov starším Vasekom Pospisilom (81.).

Favoritom je Felix, ktorý je aktuálne v lepšej forme a má väčšie zápasové vyťaženie, nakoľko sa na turnajoch dostáva pomerne ďaleko. Už na US Open ukázal, že je v dobrej forme, keď ho v osemfinále vyradil neskorší víťaz Dominic Thiem (3.), následne sa mu síce príliš nedarilo na antuke, ale po prechode na tvrdý povrch opäť ožil. Predstavil sa na oboch podujatiach v Kolíne, kde v prvom prípade prehral až vo finále so Zverevom (7.) a mladý Kanaďan tak ani na šiesty pokus neprelomil prekliatie finálových zápasov, v ktorých ešte nezískal ani set. Na druhom podujatí ho v semifinále zastavil ďalší člen top 10 Diego Schwartzman (9.). Auger-Aliassime však v tejto sezóne ukazuje, že hala mu sedí, keď si na turnajoch pod strechou zahral už trikrát finále.

Pospisil je hráčom, ktorý na tvrdom povrchu dokáže uhrať dobrý výsledok a potrápiť aj veľkých favoritov. Potvrdil to aj na US Open, kde v podstate bez zápasu predtým dokázal vyradiť troch súperov a skončil až v osemfinále na rakete De Minaura (25.). Získal však skalpy hráčov TOP 20, keď v 2.kole vyradil krajana Raonica (18.) a potom aj Bautistu (13.). Následne však prišiel útlm a možno aj trošku smola na súperov v prvom kole, keď na French Open ho zmietol Berrettini (10.) a v Petrohrade mu tak isto bez väčších problémov vystavil stopku Rublev (8.). Nie ideálny zápasový rytmus bolo cítiť aj v kvalifikácii vo Viedni, kde sa v oboch zápasoch vytrápil s Erlerom (481.) aj Jungom (127.), pričom v oboch prípadoch stratil set.

Auger-Aliassime to zrejme so svojim krajanom nebude mať jednoduché, ale aj tak by mal vyhrať a bilanciu vzájomných zápasov upraviť na 4-0.