1.01
1000

Atl.Madrid - Valladolid

4.12.2020

Atlético mohlo v utorok definitívne rozhodnúť o svojom postupe do osemfinále Ligy majstrov, ale proti „polovičnému“ Bayernu uhralo iba bod a tak sa musí pripraviť na ťažký zápas v Salzburgu.

Madridčania však hrajú parádne v španielskej lige, v ktorej síce dvakrát remizovali, no ďalších 7 duelov vyhrali a k tomu inkasovali iba 2 góly. V posledných dvoch kolách porazili doma aj Barcelonu (7.) 1:0 aj vonku Valenciu (13.) 1:0. Neinkasovali ani predtým doma s Cadizom (6.) 4:0 a medzitým ani v LM doma s Lok.Moskvou. Jediný gól tak dostali v utorok od Bayernu 5 minút pred koncom z pokutového kopu. K dispozícii je už L. Suárez, Torreira aj Herrera a tak chýbať bude už iba D. Costu. Vrásky na čele urobilo trénerovi Simeonemu zranenie centrálneho obrancu Gimeneza v súboji s Bayernom.

Hostia boli jasne najslabším tímom ligy, veď v ôsmich dueloch uhrali iba 3 body za 3 remízy. Sériu prerušili až domácim víťazstvom s Bilbaom (9.) 2:1 a následne nečakane naplno bodovali aj v Granade (8.) 3:1. V poslednom kole mali našliapnuté na tretie víťazstvo za sebou, ale to im zobralo Levante 7 minút pred koncom z pokutového kopu. Vo všetkých troch dueloch sa presadil Maranhao a len škoda, že jeho partner z útoku Guardiola má menšie zdravotné problémy.

Vo vlaňajších dvoch vzájomných zápasoch nedostal favorit ani gól a doma vyhral 1:0. Tak isto vyhral na vlastnom trávniku aj predvlani. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet žltých kariet 1. tímu, že ich dostane menej ako 2,5.