1.01
1000

Atl.Madrid - Real Madrid

6.3.2021

Na Estadio Wanda Metropolitano bude v nedeľu ostro sledované madridské derby. Domácim sa scvrkáva náskok na čele a Real by ich rád pripravil o ďalšie body.

Domáci futbalisti sa v poslednom kole vrátili na víťaznú vlnu, keď naplno bodovali na trávniku Villarrealu (7.) 2:0. Predtým prehrali dvakrát na vlastnom trávniku. Najskôr po remíze na pôde Levante (9.) 1:1 s tým istým súperom o 3 dni neskôr 0:2 a o ďalšie tri dni aj v 1. osemfinálovom súboji s Chelseou (0:1). Najväčší prenasledovatelia sa tak nebezpečne priblížili a tak boj o titul nie je ani zďaleka rozhodnutý. Súboj s Realom ich preverí dokonale. Chýbať budú opäť Gimenez s Trippierom a opäť smoliar Herrera.

„Biely balet“ potiahol štvorzápasovú víťaznú sériu v španielskej lige a podarilo sa mu zvíťaziť aj v 1. osemfinálovom súboji Ligy majstrov na trávniku Atalanty (1:0). V poslednom kole dostal po štyroch zápasoch gól a ten ho stál víťazstvo v domácom vystúpení s Realom Sociedad (5.) 1:1. To ešte museli byť radi, veď vyrovnávajúci gól dali až minútu pred koncom a na bránu súpera mierili iba dvakrát. Cítiť bola absencia kanoniera Benzemu, ale dobrou správou je, že bude tentoraz k dispozícii. Pre zmenu sa zranil Mariano a chýbať budú opäť traja obrancovia Ramos, Carvajal aj Militao.

Vo vzájomných zápasoch sa Atl.Madrid netešil 10 zápasov za sebou ak nepočítame jeho víťazstvo v európskom Superpohári 4:2 po predĺžení. V posledných štyroch dueloch súperovi nedal ani gól. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet rohov 2. tímu, že ich bude viac ako 4,5.