1.01
1000

Atlanta – Philadelphia 3.z.

10.6.2021

Zaujímavú sériu sledujú diváci vo Východnej konferencii. Basketbalisti Atlanty hrajú s víťazom základnej časti a po prvých dvoch dueloch vo Philadelphiii je séria vyrovnaná 1:1.

„Jastrabi“ sa výborným záverom v dlhodobej časti prepracovali až na 5. miesto konferencie a v 1. kole play-off si vcelku hladko poradili s New Yorkom (4:1). So svojim súperom prehrali iba 2. zápas vonku a jediný raz nedali nad 100 bodov. 2. kolo začali parádne a zvíťazili na palubovke Philadelphie (128:124). Po 1. polčase viedli až o 20 bodov, no v závere sa aj tak museli strachovať. V 2. zápase prehrali úvodnú štvrtinu o 13 bodov a aj keď sa do prestávky spamätali, súper im nedal šancu (102:118). Doma však ťahajú 13-zápasovú víťaznú šnúru.

Hostia v závere základnej časti uhájili 1. miesto pred Brooklynom a na začiatku vyraďovačky nedali šancu Washingtonu (4:1), aj keď jeden čestný zápas mu „pustili“. To sa im už stalo aj v súboji s Atlantou a bol to hneď prvý, keď doslova prespali prvý polčas. V druhom zápase to napravili a najmä 40 bodov Embiida s 13-mi doskokmi boli rozhodujúce. Ešte pred play-off prehrali posledné dva zápasy vonku s Indianou aj Miami a raz aj v 1. kole s Washingtonom. Ľahké to nebude ani tentoraz.

Vo vzájomných zápasoch takmer všetky zápasy vyhrávajú domáce tímy vždy s jednou výnimkou. Túto sezónu to bolo víťazstvo Atlanty v 1. zápase tejto série. Doma dáva veľa bodov a stávkujúcim radíme na 1. tím, že dosiahne viac ako 109,5 bodu.