1.01
1000

AS Trenčín - FC Spartak Trnava

18.11.2019

16. kolo Fortuna ligy prinesie zaujímavý súboj celkov, ktorých ambície sú rozhodne vyššie, ako je ich aktuálne tabuľkové postavenie.

Ôsmy AS Trenčín, ktorý hrá svoje domáce zápasy na štadióne Pod Dubňom v Žiline bude túžiť po víťazstve nad šiestou Trnavou, ktoré by mu zaručilo bodové dotiahnutie sa na svojho súpera a hlavne priblíženie sa k priečkam zaisťujúcim postup do skupiny o titul.

V súboji týchto dvoch tímov sa však v posledných sezónach nezvykne dariť mužstvu, ktoré je uvedené v zápise stretnutia ako domáce. Od sezóny 2015/2016 sa domácemu tímu podarilo zvíťaziť iba vo 4 ligových stretnutiach (2x Trenčín – 2 x Trnava) a až 7-krát si víťazstvo odnieslo hosťujúce mužstvo.

Spartak v poslednom ligovom zápase s Pohroním dokázal parádnym obratom z 0:2 na 3:2 prerušiť negatívnu sériu 4 ligových prehier. Trnavčania však v tejto sezóne na ihriskách súperov nezvládajú druhé polčasy. V tejto pomyselnej tabuľke sú na poslednej pozícií, keď ako jediný tím ešte v druhom polčase nezvíťazili.

Tip: Polčas/zápas – 0/1