1.01
1000

Argentína - Austrália

03.12.2022 20:00

Po prvom zápase v skupine to pre Argentínu vyzeralo zle-nedobre. Genialita (nie len) Messiho im ale dopomohla k skvelému obratu. V 1/8-finále sa stretnú s Austráliou, ktorá je príjemným prekvapením.

Argentína v úvodnom zápase svojej skupiny šokujúco prehrala so Saudskou Arábiou. Saudi šokovali celý svet, keď ich na tento zápas takticky fantasticky pripravil tréner Renard, ktorý 2x vo svojej trénerskej kariére vyhral africký pohár. Juhoamerický favorit síce viedol gólom Messiho z penalty, no pár chýb a dva skvelé góly súpera znamenali šokujúci obrat. Argentíne bol až 10x odpískaný ofsajd. Frustrácia zo zápasu ale netrvala dlho. Proti Mexiku hrali ofenzívne slabšie, no v obrane boli presvedčiví a aj vďaka vytrvalosti zaslúžene vyhrali (2:0). Rovnakým výsledkom porazili aj Poliakov. Napriek nepremenenej penalte Messiho sa v 2.polčase vzchopili a mohli pokojne vyhrať aj vyšším rozdielom. Celý zápas suverénne kontrolovali.

Na druhej strane máme reprezentáciu Austrálie, ktorá sa pri posledných troch účastiach porúčala už v skupine a v posledných dvoch prípadoch získali dokopy len bod. Aj tentoraz patrili medzi outsiderov, no podceňovaný káder ukázal obrovskú bojovnosť a takisto veľmi solídnu defenzívu. Proti Francúzsku síce hrali veľmi solídne len kým prvýkrát neinkasovali, no proti Tunisku a Dánsku (2x 1:0) už hrali pragmaticky na výbornú. Dánom takmer nič nedovolili a zaslúžene tak postúpili medzi najlepších 16.

Austrália nemá v tíme žiadnu hviezdu, no ako celom hra na hranici svojich možností. Argentína je plná hviezd a na turnaji nám, pravdepodobne, to najlepšie ešte len ukáže. Proti outsiderovi by tu nemali zbytočne taktizovať a podľa nás sa dostanú skoro do vedenia. Stávkujúcim odporúčame staviť na "1.polčas: Argentína", alebo "1.polčas: Viac ako 1.5" (počet gólov).