1.01
1000

Angers - Monaco

13.12.2019

Angers (12.) zatiaľ pláva v pokojných vodách stredu tabuľky (7-3-7), ale keď súčasným trom prehrám za sebou bude pridávať ďalšie, môže sa namočiť do boja o záchranu. Predtým Angers neprehralo štyri zápasy (2-2-0), ale keď naposledy porazilo doma Nimes (19.) 1:0, určite si nemyslelo, že trikrát vyjde bodovo naprázdno. V Nice (13.) však prehralo 1:3, potom privítalo doma Marseille (2.), ktoré bolo nad jeho sily - 0:2 – čo bol aj polčasový výsledok a napokon neuspelo ani v Rennes (4.) 1:2, pričom až v nadstavenom čase znížilo. Angers hrá doma výborne (6-1-2), skóre 15:6. Lídrom tímu je Rachid Alioui

Monaco (11.) má rovnaký počet bodov (7-3-6), ale má lepšiu momentálnu formu, keď z posledných štyroch súbojov vyhralo trikrát. Po víťazstve nad Dijonom (16.) 1:0, podľahlo na pôde silného Bordeaux (5.) 1:2. V posledných dvoch kolách dotiahlo zápasy do víťazného konca, najprv vyhralo na pôde Toulouse (20.) 2:1, keď víťazný gól dalo v 84. minúte a potom presvedčivo zdolalo Amiens (17.) 3:0, keď sa trikrát strelecky presadilo v priebehu siedmich minút po hodine hry. „Kniežatá” nehrajú vonku veľmi presvedčivo (2-2-4), skóre 7:12. Lídrom tímu je Wissan Ben Yedder, ktorý nastrieľal už 11 gólov.

V minulej sezóne sa v Angers zrodila remíza 2:2, v Monacu sa tešili hostia po výhre 1:0. V tomto súboji očakávame vyrovnaný duel, nakoľko Angers vie doma zahrať, ale na druhej strane „kniežatá“ majú solídnu formu. Nezabúdajme aj na to, že Monaco neremizovalo už 10 ligových stretnutí za sebou. Dvojitá šanca: 0-0.