1.01
1000

Ajax - Eindhoven

24.10.2021 16:45

10. kolo Eredivisie nám ponúkne De Topper, teda súboj medzi Ajaxom Amsterdam a PSV Eindhoven a ako inak to bude priamy súboj o prvé miesto.

Z Ajaxu ide aktuálne strach, keď v strede týždňa rozmetal v Lige majstrov doma Dortmund 4:0 a po troch zápasoch tak má na konte plný počet bodov a impozantné skóre 11:1. V Eredivisie síce pred reprezentačnou prestávkou prvýkrát prehral, keď prekvapujúco na vlastnom štadióne nestačil na Utrecht (0:1), ale aj majster tesár sa niekedy utne. Ajax je celkovo v perfektnej forme, keď v deviatich kolách domácej súťaže nazbieral 22 bodov, strelil 32 gólov a inkasoval iba dvakrát. Navyše potvrdzuje, že s ním treba počítať aj na európskom fóre a pod vedením trénera ten Haga produkuje naozaj atraktívny futbal, ktorý sa musí páčiť azda každému. Doma Ajax v lige inkasoval zatiaľ jediný gól práve s Utrechtom, ale v piatich zápasoch ich nastrieľal hneď 22. Mužstvo je navyše na rozdiel od súpera v dobrom zdravotnom stave a tak jediným varovným prstom je prehra s PSV hneď na úvod sezóny v Superpohári 0:4.

Hostia sa naopak trápia so zraneniami a posledný súboj v Európskej lige s Monacom ich pripravil o dvoch ďalších hráčov základnej zostavy, keď sa zranili Gakpo s Maduekem. Eindhoven navyše tento súboj prehral a to gólom z 89.minúty. V tabuľke skupiny B tak klesol na nepostupové tretie miesto. V Eredivisie má zatiaľ len dve prehry a aj napriek početnej maródke dokázal v ostatných dvoch kolách bodovať naplno, keď v domácom prostredí zdolal Spartu Rotterdam (2:1), aj posledné Zwolle (3:1), ktoré však zlomil až v samom závere. Okrem spomínanej dvojice by malo na súpiske hostí chýbať ďalších sedem až osem hráčov.

Eindhoven výhrou v Superpohári ukončil sedem zápasov trvajúce čakanie na výhru nad Ajaxom. Ten s ním však doma v Eredivisie neprehral viac ako šesť rokov a aj tentokrát je favoritom na zisk troch bodov. Ajax v tomto súboji vyhrá a strelí minimálne dva góly.