1.01
1000

Accrington - Leeds

28.01.2023 13:30

Leeds sa v predošlom kole trocha vytrápil s Cardiffom, v dvoch zápasoch si ale aspoň urobil ofenzívne chute. Treťoligový Accrington sa zas vytrápil s tímom z piatej ligy.

Je takmer isté, že Leeds do tohto zápasu nastúpi v silnej zostave a nebude chcieť dopustiť to, čo sa im (ne)podarilo v kole predošlom. Čo sa týka Accringtonu, je to mužstvo hrajúce v tretej lige, ktorému sa ale v aktuálnej sezóne nedarí. V posledných dvoch sezónach sa umiestnil v hornej polovici tabuľky. V tej aktuálnej je zatiaľ len na 20.mieste, pričom má po 25 zápasoch na konte 25 bodov (skóre 24:41). Ich slabšia forma sa ukázala aj v dvoch zápasoch proti piatoligovému tímu Boreham Wood. Vonku uhrali len remízu (1:1), doma v opakovanom zápase vyhrali až po predĺžení (1:0).

Na druhej strane máme Leeds, ktorý v poslednom kole doma remizoval s Brentfordom (0:0) napriek značnej prevahe. Gólovo ostali naprázdno prvýkrát od zápasu s Newcastlom (31.12.), kedy si takisto naposledy udržali čisté konto. Inak hrajú veľmi radi veľmi ofenzívne. Ukázalo sa to aj v zápase s Cardiffom, keď napriek obrovskej streleckej prevahe vonku iba remizovali (2:2), doma si už ale postup bezpečne postrážili (5:2). Dva góly dal skvelú hrajúci útočník Gnonto a takisto striedajúci Bamford. V lige sú s 18 bodmi na pätnástom mieste, majú zápas k dobru.

Manažér Marsch vo štvrtok na TK povedal, že už v siedmich v USA dobre vedeli, čo je FA Cup a aký veľký je jeho význam. Súpera Leeds nepodcení, môžeme sa pravdepodobne opäť tešiť na väčší počet gólov. Accrington ich v lige dostal naposledy tri. Tipujeme nasledovne: Viac ako 2.5 (počet gólov). Pre tých, čo chcú vyšší kurz: "Polčas/Zápas: 2/2".