1000

AC Milan - Venezia

22.09.2021 20:45

Milánske AC patrí medzi trojicu neporazených tímov a proti Benátkam bude mať povinnosť získať tri body.

Po troch víťazstvách, v ktorých „rossoneri“ inkasovali jediný gól, zavítali na Juventus Stadium. V dobrom dueli išiel súper do rýchleho vedenia, ale Milánčania sa postupne oklepali, v 2.polčase po hlavičke Rebiča vyrovnali a v závere mali dokonca navrch. Aj vzhľadom na niekoľko absencií, odchádzali s bodom zrejme spokojní. Zdravotný stav mužstva sa postupne lepší, Giroud by sa už mal objaviť na lavičke, Ibrahimovič začal individuálne trénovať a zlé prognózy sa vylúčili u Kjaera, ktorý sa vráti k tímu budúci týždeň. Mimo však ešte ostávajú Bakayoko, Calabria a Krunič.

Benátkam bude minimálne týždeň chýbať pätica futbalistov. Okrem toho zažila víkendové sklamanie so Speziou (1:2), keď prišla o remízu v nadstavenom čase. V prvých dvoch kolách nestrelili Neapolu a Udinese ani gól, ale v 3.kole sa dočkali prvého triumfu od návratu do Serie A po 21 rokoch. V dueli nováčikov uspeli v Empoli, kde tri strely na bránu premenili na dva góly. Zaujímavosťou je, že „lagunari“ v ostatných troch dueloch inkasovali po 89.minúte.

Aj keď sa Benátky hrdia, že sú po štyroch kolách v tabuľke vyššie ako Juventus, patria medzi najväčších adeptov na zostup a na San Sire veľa vody nenamútia. Tipy: Zápas/oba tímy dajú gól 1/Nie, Polčas/zápas 1/1, 1.polčas/2.polčas 1/1, Padne gól-minúta 76+